//
Опіка Ангела
це бережний супровід тих, кого торкнулась смерть дитини від зачаття до першого року життя.

Нам шкода вітати вас на цьому сайті, але ми раді,
що ви шукаєте підтримки та відкриті до допомоги!
Скорбота після втрати дитини може перетворитись у дуже одинокий та ізольований шлях.

Опіка Ангела – це організація, створена батьками, які втратили дітей для підтримки тих, хто проходить через такий важкий час зараз чи пережив втрату раніше. Ми розуміємо біль, який живе у серці таких батьків.

На жаль, кожна четверта вагітність закінчується втратою. Ми не можемо запобігти цьому, але хочемо стати опорою для батьків та дотичних сторін, які проходять через таке горе.
Наша мета:
Запровадити в Україні систему підтримки усіх, кого торкнулась смерть дитини у вагітності, пологах або за короткий час після них. Надати можливість отримання навчання по роботі з горем для спеціалістів та підтримки для сімей, які пережили втрату.
У своїй діяльності ми ставимо собі єдину мету: бережний супровід усіх, кого торкнулась смерть дитини під час вагітності, пологів або впродовж року після них.
Ми хочемо, щоб за допомогою нашої організації батьки могли отримати підтримку впродовж часу скорботи, а медичні установи та інші дотичні організації - навчання для того, щоб надавати кваліфікований супровід.
Наші цінності
 • 1
  Гідне ставлення:
  людяне та гуманне відношення до людини, її тіла, переконань, цінностей, почуттів, позицій незалежно від розміру, ваги, віку, соціального статусу чи інших параметрів.
 • 2
  Бережне співчуття:
  дбайлива не нав'язлива взаємодія, спроба розділити біль з повагою до особистих кордонів.
 • 3
  Проживання горя:
  повернення до повноцінного життя через зустріч з собою та роботу з горем.
 • 4
  Взаємодопомога рівний-рівному:
  обмін знаннями та досвідом, надання опори. Від батьків, хто пережив горе, усім, хто зіштовхнувся з втратою з повагою до різності досвіду.
Команда
 • Наталія Сениця
  Тарас Бондаренко
  Івано-Франківськ
  Засновники організації Опіка Ангела. Ми віримо, що підтримка при перинатальних втратах не є привілеєм, а базовою потребою. Батьки, які переживають втрату, повинні отримувати належну турботу у медичних закладах та після втрату впродовж всього періоду горювання. Наша мета: зробити так, щоб це було можливим в Україні.
 • Ірина Созанська
  Світлана Максюта
  Київ
  Ми починали надавати підтримку сім'ям з всієї України ще тоді, коли про це майже ніхто не говорив. З 2018 року в Києві функціонують групи підтримки для потерпілих батьків та появились щорічні ініціативи для підтримки потерпілих сімей. Ми віримо, що спільними зусиллями ми зможемо створити систему підтримки, доступу для всіх, хто потребує допомоги у всіх містах України.
 • Дарія Столярчук
  Харків
  Моя місія - щоб у Харкові працювала система підтримки. Ми уже почали перші кроки по підтримці сімей спільно із ХРПЦ і це лише початок нашого шляху. Вірю, що ніхто не повинен бути сам на сам із горем.
Любов до дитини не вимірюється часом,
так само, як і біль від втрати не залежить від того,
скільки вдалося побути разом.