Групи підтримки
для батьків, які пережили втрату дитини у вагітності,
пологах або за короткий час після них
Лише після групи підтримки мені по справжньому стало легше.
Я змогла говорити про те, що сталось, змогла згадувати без болю та сліз, змогла почати дивитись у майбутнє.
Таня
Про групи підтримки
Групи підтримки - це унікальне середовище, де ті, хто зіткнувся з втратою дитини під час вагітності, пологів або за короткий час після них, можуть знайти необхідну підтримку, пройти непростий шлях горя та знайти сили, щоб повернутися до життя.

Це групи за принципом рівний-рівному, де батьки, які пережили втрату дитини та вже впорались з горем, підтримують тих, хто зараз проходить найважчі миті свого життя.

Ми ведемо групи за світовими стандартами та всі волонтери-ведучі пройшли попереднє навчання.


Ведучі груп підтримки є чуйними, добрими і докладають усіх зусиль, щоб створити тепле, безпечне, підтримуюче середовище, незалежно від того, яка втрата та на якому терміні вагітності, та як давно це сталось.
Від липня 2021 року
322
осіб відвідали
групи підтримки
71
груп підтримки
вже провели наші волонтери
1015
батьків проходять програму підтримки
Бути батьками Ангела
Групи для жінок та чоловіків, хто:
Пережив втрату дитини через позаматкову вагітність, викидень, завмерлу вагітність, переривання вагітності у зв'язку з медичними показниками, антенатальну загибель дитя, неонатальну смерть або синдром раптової смерті немовляти.

Якщо втрата сталась нещодавно або вже пройшло багато часу.

Відчуває потребу у підтримці, бажання говорити про свою дитину, свої емоції та почуття. Готові розділити свій шлях з іншими батьками.
Інколи неможливо запобігти втраті, та завжди можна зробити шлях горювання світлішим.
Організація груп підтримки відбувається дякуючи з благодійним внескам колишніх учасників та підтримуючих осіб
Чому варто прийти на групу підтримки:
Кожна історія втрати є унікальною та проживання горя часто перетворюється у болючий та одинокий досвід.

Багато батьків відчувають, що тільки ті, хто пройшов схожий досвід, можуть по-справжньому їх зрозуміти.

Групи підтримки дають розуміння, що ви не одні, що з вами все нормально. Вони дають надію і сили впоратися з болем і повернутися до повноцінного життя.
Часті запитання:
Як проходять групи підтримки?
Зустрічі групи підтримки проходять онлайн або офлайн, у залежності від регіону. Детальну інформацію можна побачити у графіку проведення груп підтримки. Також, групи проходять раз на місяць для кожного регіону.
Що відбувається під час групи підтримки?
Кожну групу можна поділити умовно на 3 етапи: знайомство, історії та неформальне спілкування.
Групи проводяться як правило двома ведучими та є конфіденційними. Ми не дозволяємо за жодних умов запис групи підтримки або присутність під час групи осіб, які не є учасниками.
Чи ці зустрічі є конфіденційними?
Вся інформація, яку ви надаєте нам про себе для участі у групі підтримки використовується лише для проведення зустрічі та є конфіденційною та не передається нікому. Ми наголошуємо перед початком зустрічі усім її учасникам, що все, почуте під час зустрічі залишається на зустрічі. Для приватності ми просимо учасників групи не називати лікарню, медичний персонал чи інших спеціалістів.
Чи потрібно платити за участь?
Зустрічі групи підтримки є безкоштовними. Опіка Ангела є неприбутковою організацією та існує за рахунок підтримки волонтерів. Якщо ви маєте бажання підтримати проведення груп підтримки, ви можете зробити це на нашому сайті.
Хто може брати участь у зустрічі?
Зустрічі групи підтримки проводяться для батьків, які пережили втрату дитини під час будь-якого терміну вагітності або за короткий час після народження. Хтось із близьких також може прийти на зустріч, щоб підтримати вас, якщо ви не хочете прийти самими. Ми забезпечуємо безпечне середовище, де батьки мають можливість вільно розмовляти. Під час зустрічей підтримки ми не дозволяємо медичним працівникам або студентам бути присутніми на зустрічах. Для участі у групі вам повинно бути більше 18-ти років.
Ієрархія горя
Під час групи можуть бути присутні учасники, які пережили втрату дитини на різних термінах вагітності та за різних обставин. У Опіці Ангела ми дотримуємось принципу "відсутності ієрархії горя" і ми визнаємо та поважаємо горе кожного, хто шукає підтримки.
Чи я мушу говорити?
Ми не ставимо жодних вимог до учасників групи, багато людей, які вперше приходять на групу підтримки просто слухають інших, і в цьому також бачать зцілюючий ефект, усвідомлення того, що вони не одні і багато інших батьків теж відчувають та переживають схожі емоції.
Чи я можу прийти зі своїми дітьми?
Діти, включаючи немовлят не можуть бути присутніми під час групи підтримки. Ми не дозволяємо присутності дітей, щоб вберегти емоційний стан як самих дітей, так і інших батьків. Також ми просимо вагітних жінок не реєструватись на групи підтримки. У нас є окрема група підтримки для тих, хто вагітний після втрати.
Яка кількість учасників у групі?
Максимальна кількість учасників налічує 12 осіб.
Графік онлайн та очних груп у вересні

Якщо ви плануєте записатися на консультацію до нашого психолога, будь ласка, оберіть спеціаліста, який не є ведучим групи підтримки, в якій ви брали участь
Ми прийшли на групу відразу після втрати новонародженого сина. Я не знаю, як інакше ми б змогли говорити про втрату. На групі ми могли проговорити те, що боліло.
Наталя

Відгуки учасниць
Про нас пишуть та говорять:

Ви можете підтримати проведення груп підтримки!

Ця форма веде на сторінку LiqPay для благодійності, де ви можете вказати будь-яку суму.
При переході, ви зможете вказати будь-яку суму.
Заповнюючи цю форму ви даєте згоду на обробку особистих даних.
Просимо звернути вашу увагу: Сума пожертви не підлягає поверненню, за виключенням помилково перерахованих коштів. Кошти будуть перераховані на інший проєкт, якщо підтримана вами ініціатива не актуальна на даний момент.