//
Бути батьками Ангела
Створення онлайн програми підтримки батьків, які пережили втрату вагітності та дитини.
На сьогодні в Україні:
 • Близько 25% вагітностей закінчуються втратою (ВООЗ)
 • Щодня 13 сімей втрачають дитину через мертвонародження або неонатальну смерть
 • Точна кількість втрат, які стаються до 22-го тижня, є невідомою
 • Медики не мають навичок роботи із потерпілими батьками
 • Більшість не знають, як підтримати батьків у період втрати
Через це, батьки, які пережили втрату вагітності та дитини проходять цей спустошливий досвід самі, без належної допомогти, та підтримки.

Втрата вагітності та дитини призводить до ускладненого процесу горювання, та таким батькам потрібна особлива підтримка щоб впоратись з горем та навчитись жити заново.
Наслідки непрожитого горя
Шлях горювання після перинатальної втрати може тривати рік і більше. Та дуже важливо дати можливість потерпілим сім'ям пройти його та отримати на цьому шляху підтримку та допомогу.

Якщо людина пробуватиме замикатись у собі та не даватиме права на емоції, наслідки можуть бути дуже негативними:

 • Депресія
 • Соціальна ізоляція
 • Зниження рівня добробуту
 • Залежності (алкогольна, наркотична, тощо)
 • Погіршення догляду за іншими дітьми у сім'ї
 • Розлучення
 • Психологічне безпліддя
Як прожити горе та
повернутися до життя

Шлях горя є схожим для багатьох.
Кожен, хто пережив спустошливий та болісний досвід втрати вагітності та дитини стикався зі злістю, запереченням, задавав собі питання "Чому зі мною? За що?", відчував несправедливість та ізоляцію. І кожному доводилось вчитись жити знову.

Створення онлайн-програми для психологічної реабілітації, дозволить потерпілим батькам впоратись з горем в тому темпі, який їм зручний та в безпечному для них середовищі.

Попри місце проживання, статус, етап горя, вони зможуть взяти участь у програмі та прожити горе, щоб повернутися до повноцінного життя!
Програма психологічної реабілітації для потерпілих сімей включатиме:
10 подкастів на 10 тижнів.
Програма триває 10 тижнів. Подкасти розроблені психотерапевтами та батьками, які пережили втрату. Відео пояснює стани при проживанні горя, часті кейси, сприйняття соціумом, тригерні моменти. Нормалізує досвід горя та допомагає не травмуватись об власні емоції. Дає відповіді на часті запитання потерпілих батьків. Допомагає розуміти оточуючих та їх реакції на горе.
Історії інших батьків до кожного подкасту.
Це своєрідна імітація групи підтримки, де потерпілі батьки зможуть нормалізувати власний досвід. Вони ознайомляться з іншими кейсами, побачать як інші справлялись з горем, які у них виникали труднощі та як вони їх долали. Така складова програми буде показувати тим, хто нещодавно зіткнувся з горем, що вони обов'язково справляться, адже інші змогли.
Вправи до кожного подкасту.
Завданням вправ буде пропрацювання власного горя та вивільнення емоцій. Вправи будуть розроблені психотерапевтом, та будуть безпечними для людей, які проживають гостру фазу горя. Вони будуть націлені на проживання кожного з етапів горя, та як правило міститимуть завдання на те, щоб написати власні емоції, викласти для себе на папір.
Програма буде доступна онлайн і будь-хто зможе приймати в ній участь безкоштовно. Приєднуватись до програми зможуть ті, хто пережив втрату давно та ті, хто нещодавно зіткнулись із болісних досвідом втрати вагітності та дитини.
Етапи реалізації проєкту
1
підготовка
15.04.2020 ми починаємо проект "Бути батьками Ангела". Саме зараз ми робимо всі підготовчі робити, щоб створення програми підтримки батьків стало можливим: обираємо теми подкастів, починаємо збір коштів на реалізацію проекту, інформуємо спільноту.
2
збір історій
"Ви залишили слід на нашому серці, та ви залишили історію, якою варто поділитись." Кожен подкаст міститиме історії батьків, які пережили втрату вагітності та немовля, це справжні історії, якими діляться, щоб зробити чийсь шлях горя світлішим.
3
Створення програми
Кращі психологи, які працюють із темою втрат, а часто і самі є батьками Ангелів, будуть записувати подкасти, які допоможуть пройти найважчі миті життя та справитись з болем.
4
Запуск програми та інформування перинатальних центрів та гінекологій
01.08.2020 ми плануємо запустити програму і зробити її доступною абсолютно для кожної сім'ї, яка переживає спустошливий досвід втрати вагітності та дитини. Ми інформуватимемо перинатальні центри, неонатальні центри, надаватимемо їм інформаційні листівки, щоб на ранніх етапах горя бути опорою тим, хто цього зараз потребує.
Зібрано коштів
₴ 95 060
з 174 810 грн. станом на 07.07.2020
Підтримати проект
Просимо звернути вашу увагу:
Сума пожертви не підлягає поверненню, за виключенням помилково перерахованих коштів.
Кошти будуть перераховані на інший проєкт, якщо підтримана вами ініціатива не актуальна на даний момент.
Дякуємо за підтримку!
Urban Space 500
Дякуємо за підтримку! Реалізація проекту відбувається за фінансової підтримки соціального ресторану Urban Space 500 через ГО «Простір 500»
Максим Терещенко
Особливо подяка Максимові за підтримку проекту та за опікунство над ним! Саме завдяки його ініціативі зараз реалізація "Бути батьками Ангела" стала можливою!
Благодійників
Від імені всіх батьків, які зможуть отримати підтримку у найважчі миті їхнього життя — подяка кожному благодійнику! Ваш внесок сприяє створенню програми та робить цей світ добрішим!