Блог Опіки Ангела

Акушерці, яка своїм співчуттям і опікою помогла мені впоратись з горем

Дякую, що врятували мене. Ваші професійні знання та вміння не дали мені відправитись услід за померлою донечкою, а ваше співчуття сприяло моєму поверненню до життя. Ваша людяність це те, що повернуло мене цьому світу, ви дали мені шанс на життя після смерті. 


За це я завдячую тобі своєю любов’ю і глибокою вдячністю.


Дякую акушеркам та медсестрам, які давали подушки моєму чоловіку, коли він залишався на ніч коло мене. І дякую акушерці, котрі дозволили йому поцупити ескімо з морозильної камери. Ви закрили очі на це, оскільки розуміли, що він проходив непросте випробування, і потребував найменшої розради.

Дякую медсестрі, котра була поруч, коли мене перевозили з пологового у відділення інтенсивної терапії. Дякую, що приймали рішення від мого імені у час, коли я боролася за життя. Я не впевнена що дожила б до зустрічі зі своєю донькою, якби ви тоді не були там. 

Дякую медсестрі, котра навчила мене прикладати до грудей пакетики з льодом, щоб зупинити приплив молока, коли моя донечка народилася мертвою. Дякую, що тримала мене тоді, коли я сама не могла витримувати свого тягаря. Твої обійми не забрали біль у моїх грудях, але внесли промінець світла у той мій темний світ. 


Дякую медсестрі відділення інтенсивної терапії, яка прийшла мити мене після смерті дочки.


Дякую, що допомагала мені вмиватись та розчісуватись. Я все ще пригадую, як ти збирала моє волосся у хвіст, і це було не просто механічним дотиком, а проявом турботи з твого боку.

Дякую медсестрі, яка присіла коло мого ліжка і запитала про Дороті. 

Дякую, що знала, як мені важливо було говорити про неї, попри те, що її не було поруч. Я не забуду, як ти по-дружньому нахилилась до мене і спитала “Ти хочеш розповісти мені про неї?”

Дякую медсестрі, яка одягнула та сфотографувала мою донечку.

Дякую за те, що ти поправила шапочку так, щоб видно було оченята, і впевнилась, що рученята складені граційно. Це фото для нас понад усе.

Дякую медсестрам, які вивчали мою картку перед своєю зміною. Я вдячна, що ви промовляли наші імена та ім'я донечки. Так приємно було чути наші імені разом. Адже ми сім'я.    

Дякую медсестрі, яка залишилась зі мною у першу ніч без Дороті та тримала за руку. 
Дякую, що шепотіла історію про свою дитинку, яка померла при народженні. Я вдячна тобі, бо ти стала першою людиною, яка вивела мене зі стану ізоляції після втрати. Твоя присутність здавалась нереальною. Я до сьогодні не впевнена, чи не вигадала тебе, щоб пережити оту ніч. 

Нарешті хочу подякувати медсестрам та акушеркам, які супроводжували мою вагітність після втрати.
Навіть після народження Френсіс, ви не забули про народження моєї першої доньки. Ви визнавали, що після народженням Френсіс, я стала матір'ю двох дітей. 

З вдячністю, одна з тих, кого ви повернули до життя.Переклад: Наталя Федорків
Оригінал тексту