«Ходити на роботу під час боротьби зі скорботою чи травмою непросто, тому важливо отримувати підтримку від тих, хто навколо» (“Не Заплеснути”, Євта Мізусіма)
Коли Джессі Вільямс виповнилося 30 років, вона пішла в декретну відпустку і народила свою першу дитину. Але все пішло не так, як планувалося.
"Моя дитина померла під час пологів", - каже Джессі. - "Це була несподівана подія. Це сталося через два тижні після її народження".
Замість того, щоб провести щасливі місяці з новонародженим сином, Джессі повернулася на роботу через чотири тижні. Те, як її колеги по роботі підтримували її, коли вона повернулася на роботу, змінило її життя. Тепер вона допомагає іншим організаціям робити те саме для своїх працівників.
"Моя особиста історія мотивувала мене активізуватися", - каже вона. "Я ділюсь своєю історією з організаціями, оскільки на моїй роботі потрібно було знайти спосіб повернути мене".
Проявіть турботу
"Останнє, що вам хочеться, - це ходити на роботу і відчувати, що всім байдуже", - каже психолог Бреанна Сада, яка працює за програмою допомоги працівникам. Натомість визнайте людину та те, що вона переживає.
Джессі каже, що її колеги визнали її втрату і переконалася, що вона знає, що їм не байдуже те, що вона сумує.
Її досвід надихнув її на співпрацю з програмою співчутливого робочого місця, щоб допомогти підприємствам знайти власний спосіб вирішення важких розмов та допомоги персоналу у важкі часи. У цій ролі вона бачила, що відбувається, коли організації не визнають горя працівника.
Джессі виявила, що поширена реакція на робочому місці: "Я не знаю, що сказати, тому нічого не сказав". "Коли ваші колеги реагують на вас так, ваші почуття, прихильність до цієї роботи кардинально змінюються", - каже вона.
"Для багатьох людей вони з часом забудуться. Для інших вони залишаться. Але це як нездужання. Вони просто з'являються. Вони є своєрідним захистом".
Не намагайтеся «виправити» горе
Хоча дуже нормально хотіти покращити справу для того, щоб хтось легше переживав важкий час, ви нічого не можете сказати, що могло б "виправити" чиєсь горе. "Але давати їм знати, що ти там для них, це часом все, що потрібно", - каже пані Сада.
Вона каже, що краще уникати того, щоб сказати щось на кшталт "Зараз вони в кращому місці" або "Принаймні їх вже нічого не болить".
"Дуже рідко емпатична відповідь починається з "Принаймні ... ", - каже вона. Джессі погоджується, що не потрібно нічого намагатися виправити чи вирішити. "Співпереживання – це просто, варто лише сказати: "Я не знаю, що сказати. Я не можу уявити, як це відчуваєш до тебе", - каже вона.
Робіть невеликі добрі вчинки
Ви, мабуть, не можете допомогти своєму колезі організувати похорон або сплатити їхні рахунки за медичні послуги, але ви можете зробити невеликі речі, щоб показати, що вам не все одно. І вони дійсно це відчують.
"Це нормально - надавати практичну підтримку, наприклад: "Якщо справ стає занадто багато, дайте мені знати. Я радий вам допомогти", або "Якщо ви не можете прийти на цю зустріч, я зроблю нотатки для вас", - каже пані Сада.
"Будьте практичні зі своєю підтримкою" У деяких випадках для цього потрібна невелика підготовка.
Джессі каже, що керівництво на її колишньому робочому місці провело дискусію ще до того, як вона повернулася до офісу щодо шляхів, як би вони могли допомогти їй.
Її більш близькі колеги отримали дозвіл проводити більше часу з нею - робити додаткові перерви на каву, сходити на обід, щоб вони могли поговорити.
Її графік також став трохи більш гнучким на деякий період, щоб вона могла знайти шлях, як пройти через горе.
Спробуйте не бути занадто офіційними, якщо хочете підтримати
Хоча програми допомоги та консультування працівників можуть бути корисними для співробітників після травматичної події, допомагаючи комусь, не потрібно бути офіційним.
"Це не повинно бути офіційною розмовою в обідню перерву. Це може бути просто: “Знаєш, мені дуже шкода, що в твоїй сім’ї сталося таке горе", - говорить пані Сада.
"[Або]" Мені шкода, що у вас був такий жахливий тиждень".
Джессі каже, що її робота — це те, як кожен може зіграти свою роль, допомагаючи один одному.
"Основна ідея полягає в тому, що ми маємо можливість піклуватися один про одного", - каже вона.
"Нам не доводиться професійно підтримувати і нам не доведеться патологізувати горе. Горе — це просто печаль".
Почніть розмову про те, яке робоче місце ви хочете
Горе натрапить на всіх нас через деякий час, і Джессі каже, що керівники повинні відкрито говорити про це з працівниками, щоб створити підтримуючу культуру, яка працює для них.
В Австралії є старіння населення. Нас заохочують працювати довше. І лінії між домашнім життям та робочим життям назавжди розмиваються, постійно отримуючи електронні листи на телефоні та працюючи з дому.
"Яку роботу ми хочемо?"
"Я би сподівалася, що за п’ять чи 10 років це буде так само нормально, як провести день психічного здоров'я — говорити про горе так само".
Оригінальний текст: https://www.abc.net.au/everyday/how-to-deal-with-grief-at-work/9957264 _________________________________________ Хочу щоб таких матеріалів було більше! ПІДТРИМАТИ ОПІКУ АНГЕЛА _________________________________________